American Hakko Products, Inc. T31-01D52
Part No.:
T31-01D52
Manufacturer:
American Hakko Products, Inc.
Category:
Soldering, Desoldering, Rework Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
T31-01D52.pdf
Description:
TIP,CHISEL,5.2 X 7.8MM,IH,450C/8
Shipping
T31-01D52 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
American Hakko Products, Inc.
Series:
T31
Packaging:
Bag
Product Status:
Obsolete
Tip Type:
Soldering
Tip Shape:
Chisel
Height:
0.030" (0.76mm)
Width:
0.200" (5.08mm)
Length:
0.310" (7.87mm)
Diameter:
Tip Chip Size:
Temperature Range:
842°F (450°C)