American Hakko Products, Inc. T18-DL12/P
Part No.:
T18-DL12/P
Manufacturer:
American Hakko Products, Inc.
Category:
Soldering, Desoldering, Rework Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
T18-DL12/P.pdf
Description:
TIP,1.2LD,FX-8801,907/900M/913,G
Shipping
T18-DL12/P Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
American Hakko Products, Inc.
Series:
T18
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Tip Type:
Soldering
Tip Shape:
Chisel
Height:
0.028" (0.70mm)
Width:
0.047" (1.20mm)
Length:
0.886" (22.50mm)