HellermannTyton T150M0UVX2
Part No.:
T150M0UVX2
Manufacturer:
HellermannTyton
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
T150M0UVX2.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING BLK 175LB 1.739'
Shipping
T150M0UVX2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
HellermannTyton
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
20.75"
Bundle Diameter:
5.91" (150.00mm)
Width:
0.350" (8.89mm)
Length - Actual:
1.739' (530.00mm)