KEMET T110A103K100AS
Part No.:
T110A103K100AS
Manufacturer:
KEMET
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
T110A103K100AS.pdf
Description:
CAP TANT AXL
Shipping
T110A103K100AS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KEMET
Series:
T110
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)