Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. SZ1005K421TF
Part No.:
SZ1005K421TF
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
SZ1005K421TF.pdf
Description:
FERRITE BEAD 420 OHM 0402 1LN
Shipping
SZ1005K421TF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
SZ
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Signal Line
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
420 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
150mA
DC Resistance (DCR) (Max):
1Ohm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.026" (0.65mm)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)