Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. SZ1005G050CTF
Part No.:
SZ1005G050CTF
Datasheet:
SZ1005G050CTF.pdf
Description:
FERRITE BEAD 5 OHM 0402 1LN
Shipping
SZ1005G050CTF Specifications
Impedance @ Frequency:
5 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
600mA
DC Resistance (DCR) (Max):
150mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.026" (0.65mm)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)