Mini-Circuits SYBP-1420+
Part No.:
SYBP-1420+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Category:
RF Filters
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
SYBP-1420+.pdf
Description:
LUMPED LC BPF, 1250 - 1560 MHZ
Shipping
SYBP-1420+ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mini-Circuits
Series:
SYBP
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
1.42GHz Center
Bandwidth:
310MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2.9dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.310" L x 0.250" W (7.87mm x 6.35mm)
Height (Max):
0.150" (3.81mm)