GS Yuasa Energy Solutions SWU425-12FR
Part No.:
SWU425-12FR
Manufacturer:
GS Yuasa Energy Solutions
Category:
Batteries Rechargeable (Secondary)
Package:
Datasheet:
SWU425-12FR.pdf
Description:
12V, 425 Watt/Cell
Shipping
SWU425-12FR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
GS Yuasa Energy Solutions
Series:
SWU
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Battery Chemistry:
Lead Acid (VRLA)
Battery Cell Size:
12V
Voltage - Rated:
12 V
Capacity:
Size / Dimension:
12.01" L x 6.81" W x 8.80" H (305.1mm x 173.0mm x 223.5mm)