CUI Inc. SWI6-12-E-ST
Part No.:
SWI6-12-E-ST
Datasheet:
SWI6-12-E-ST.pdf
Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 7.2W
Shipping
SWI6-12-E-ST Specifications
Series:
SWI6-E (6W)
Region Utilized:
Europe
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
600mA
Power (Watts):
7.2 W
No Load Power Consumption:
100mW (Max)
Efficiency:
Level VI
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Stripped, Tinned Wire Leads
Cord Length:
59" (1.50m)
Input Connector:
CEE 7/16
Features:
Size / Dimension:
2.20" L x 1.10" W x 2.36" H (55.9mm x 27.9mm x 59.9mm)