CUI Inc. SWI5-12-N-P5
Part No.:
SWI5-12-N-P5
Datasheet:
SWI5-12-N-P5.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Shipping
SWI5-12-N-P5 Specifications
Series:
SWI5-N (5W)
Region Utilized:
North America
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
500mA
Power (Watts):
6 W
No Load Power Consumption:
75mW (Max)
Efficiency:
Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Input Connector:
NEMA 1-15P
Features:
Size / Dimension:
0.89" L x 1.42" W x 1.88" H (22.6mm x 36.0mm x 47.7mm)