CUI Inc. SWI5-12-B-P5
Part No.:
SWI5-12-B-P5
Datasheet:
SWI5-12-B-P5.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Shipping
SWI5-12-B-P5 Specifications
Series:
SWI5-B (6W)
Region Utilized:
United Kingdom
Form:
Wall Mount (Class I)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
500mA
Power (Watts):
6 W
No Load Power Consumption:
75mW
Efficiency:
Level VI
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Input Connector:
BS 1363
Features:
Size / Dimension:
2.64" L x 1.95" W x 2.55" H (67.0mm x 49.6mm x 64.8mm)