CUI Inc. SWI18-9-N-P6
Part No.:
SWI18-9-N-P6
Datasheet:
SWI18-9-N-P6.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 20W
Shipping
SWI18-9-N-P6 Specifications
Series:
SWI18-N (18W)
Packaging:
Bulk
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
9V
Current - Output (Max):
2.2A
Power (Watts):
20 W
No Load Power Consumption:
100mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Size / Dimension:
2.83" L x 1.34" W x 2.05" H (72.0mm x 34.0mm x 52.0mm)