CUI Inc. SWI15-5-E-P5
Part No.:
SWI15-5-E-P5
Datasheet:
SWI15-5-E-P5.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Shipping
SWI15-5-E-P5 Specifications
Series:
SWI15-E (15W)
Region Utilized:
Europe
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
5V
Current - Output (Max):
2A
Power (Watts):
10 W
No Load Power Consumption:
75mW (Max)
Efficiency:
Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:
-20°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
70.9" (1.80m)
Input Connector:
CEE 7/16
Features:
Size / Dimension:
2.80" L x 2.62" W x 1.91" H (71.0mm x 66.6mm x 48.4mm)