CUI Inc. SWI10B-5-EB-P7
Part No.:
SWI10B-5-EB-P7
Datasheet:
SWI10B-5-EB-P7.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Shipping
SWI10B-5-EB-P7 Specifications
Series:
SWI10B-E (12W)
Product Status:
Active
Region Utilized:
Europe
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
5V
Current - Output (Max):
2A
Power (Watts):
10 W
No Load Power Consumption:
75mW (Max)
Polarization:
Positive Center
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Input Connector:
CEE 7/16
Features:
Size / Dimension:
3.31" L x 0.89" W x 1.61" H (84.2mm x 22.5mm x 41.0mm)