CUI Inc. SWI10-12-N-P6R
Part No.:
SWI10-12-N-P6R
Datasheet:
SWI10-12-N-P6R.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W
Shipping
SWI10-12-N-P6R Specifications
Series:
SWI10-N (10W)
Region Utilized:
North America
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
1A
Power (Watts):
10 W
No Load Power Consumption:
75mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Input Connector:
NEMA 1-15P
Features:
Size / Dimension:
2.72" L x 1.13" W x 3.06" H (69.0mm x 28.8mm x 77.7mm)