Taoglas Limited SWDP.2458.15.4.A.02
Part No.:
SWDP.2458.15.4.A.02
Manufacturer:
Taoglas Limited
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
SWDP.2458.15.4.A.02.pdf
Description:
SWDP.2458.15.4.A.02 5DBI 15MM EM
Shipping
SWDP.2458.15.4.A.02 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taoglas Limited
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
WiFi
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):
2.45GHz, 5.2GHz, 5.675GHz
Frequency Range:
2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.5GHz, 5.5GHz ~ 5.85GHz
Antenna Type:
Ceramic Patch
Number of Bands:
3
VSWR:
Return Loss:
Gain:
5.7dBi, 5.29dBi, 4.03dBi
Power - Max:
10 W
Features:
Termination:
Solder
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.157" (4.00mm)