Signal Transformer SUOST-15-1205
Part No.:
SUOST-15-1205
Manufacturer:
Signal Transformer
Category:
Switching Converter, SMPS Transformers
Package:
Datasheet:
SUOST-15-1205.pdf
Description:
UNIV OFFLINE SMTXFMR1X
Shipping
SUOST-15-1205 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Signal Transformer
Series:
SUOST
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
For AC/DC Converters
Applications:
LED Drivers, AC/DC SMPS
Intended Chipset:
Chipset Manufacturer:
Voltage - Primary:
195 ~ 265V
Voltage - Auxiliary:
Voltage - Isolation:
Inductance @ Frequency:
1.5mH @ 100kHz
Frequency:
60 ~ 150kHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.811" L x 0.654" W (20.60mm x 16.60mm)
Height - Seated (Max):
0.531" (13.50mm)