STMicroelectronics STGWA30M65DF2AG
Part No.:
STGWA30M65DF2AG
Datasheet:
STGWA30M65DF2AG.pdf
Description:
AUTOMOTIVE-GRADE TRENCH GATE FIE
Shipping
STGWA30M65DF2AG Specifications
Series:
M
650 V
Current - Collector (Ic) (Max):
87 A
Current - Collector Pulsed (Icm):
120 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:
2V @ 15V, 30A
Power - Max:
441 W
Switching Energy:
756µJ (on), 1.057mJ (off)
Gate Charge:
81.6 nC
Td (on/off) @ 25°C:
21.6ns/138ns
Test Condition:
400V, 30A, 10Ohm, 15V
Reverse Recovery Time (trr):
151 ns
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)