STMicroelectronics STEVAL-L7983V33
Part No.:
STEVAL-L7983V33
Category:
DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
STEVAL-L7983V33.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR L7983PU33R
Shipping
STEVAL-L7983V33 Specifications
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Main Purpose:
DC/DC, Step Down
Outputs and Type:
1 Non-Isolated Output
Voltage - Output:
Current - Output:
3.3V
Voltage - Input:
300mA
Regulator Topology:
3.5V ~ 60V
Frequency - Switching:
Buck
Contents:
1MHz