STMicroelectronics STEVAL-L3751V12
Part No.:
STEVAL-L3751V12
Category:
DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
STEVAL-L3751V12.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR L3751
Shipping
STEVAL-L3751V12 Specifications
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Main Purpose:
DC/DC, Step Down
Outputs and Type:
2 Non-Isolated Outputs
Voltage - Output:
Current - Output:
5V, 12V
Voltage - Input:
15A, 15A
Regulator Topology:
6V ~ 75V
Frequency - Switching:
Buck
Contents:
230kHz