STMicroelectronics STEF12H60MPUR
Part No.:
STEF12H60MPUR
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
Current Regulation/Management
Package:
32-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
STEF12H60MPUR.pdf
Description:
IC ELECTRONIC FUSE 32QFN
Shipping
STEF12H60MPUR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
Package/Case:
32-VFQFN Exposed Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Function:
Electronic Fuse
Sensing Method:
Accuracy:
Voltage - Input:
8V ~ 15V
Current - Output:
60A
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C