NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD) STDCRG2-12M
Part No.:
STDCRG2-12M
Manufacturer:
NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD)
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
STDCRG2-12M.pdf
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD
Shipping
STDCRG2-12M Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
NX3225GA
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
12 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)