NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD) STDCRA2-20M
Part No.:
STDCRA2-20M
Manufacturer:
NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD)
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
STDCRA2-20M.pdf
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
Shipping
STDCRA2-20M Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
NX3225GB
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±150ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Ratings:
AEC-Q200
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)