onsemi STD25P03LT4G
Part No.:
STD25P03LT4G
Manufacturer:
onsemi
Datasheet:
STD25P03LT4G.pdf
Description:
MOSFET P-CH 30V 25A DPAK
Shipping
STD25P03LT4G Specifications
Manufacturer:
onsemi
Product Status:
Obsolete
FET Type:
P-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss):
30 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
25A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):
4V, 5V
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
80mOhm @ 25A, 5V
Vgs(th) (Max) @ Id:
2V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
20 nC @ 5 V
Vgs (Max):
±15V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
1260 pF @ 25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)