STMicroelectronics STAC150V2-350E
Part No.:
STAC150V2-350E
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
STAC177B
Datasheet:
STAC150V2-350E.pdf
Description:
RF MOSFET 150V STAC177B
Shipping
STAC150V2-350E Specifications
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
Package/Case:
STAC177B
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
N-Channel
Frequency:
40.68MHz
Gain:
16.5dB
Voltage - Test:
150 V
Current Rating (Amps):
1µA
Noise Figure:
Current - Test:
Power - Output:
500W
Voltage - Rated:
700 V