Cosel USA, Inc. STA5000T
Part No.:
STA5000T
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
STA5000T.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 370V
Shipping
STA5000T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
STA (5000W)
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
170 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
370V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
2 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 50°C
Features:
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
9.84" L x 5.18" W x 5.67" H (250.0mm x 131.5mm x 144.0mm)