Shiu Li Technology Co., Ltd. ST6000-160-160-0.2
Part No.:
ST6000-160-160-0.2
Manufacturer:
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
ST6000-160-160-0.2.pdf
Description:
THERM TAPE 160MMX160MM WHT
Shipping
ST6000-160-160-0.2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Series:
ST6000
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Usage:
Thermally Conductive
Type:
Conductive Tape, Sheet
Shape:
Square
Outline:
160.00mm x 160.00mm
Thickness:
0.0080" (0.203mm)
Material:
Adhesive:
Backing, Carrier:
Color:
White
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
1.8W/m-K