Hirose Electric Co Ltd ST40X-18S-CV1
Part No.:
ST40X-18S-CV1
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Category:
Free Hanging, Panel Mount
Package:
Datasheet:
ST40X-18S-CV1.pdf
Description:
CONN PLUG 18POS SOLDER GOLD
Shipping
ST40X-18S-CV1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Series:
ST
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Plug
Contact Type:
Non-Gender Specific
Number of Positions:
18
Pitch:
0.020" (0.50mm)