Vishay Sprague ST330-75T3KI
Part No.:
ST330-75T3KI
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial, Can
Datasheet:
ST330-75T3KI.pdf
Description:
CAP TANT 330UF 10% 75V AXIAL
Shipping
ST330-75T3KI Specifications
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
SuperTan®, ST
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
75 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.406" Dia x 0.766" L (10.31mm x 19.46mm)