Brady Corporation SSTIE-370-7316
Part No.:
SSTIE-370-7316
Manufacturer:
Brady Corporation
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
SSTIE-370-7316.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING SILVER 1.214'
Shipping
SSTIE-370-7316 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Brady Corporation
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
14.5"
Bundle Diameter:
Width:
0.181" (4.60mm)
Length - Actual:
1.214' (370.00mm)