Panduit Corp SSPM4H-L300
Part No.:
SSPM4H-L300
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
SSPM4H-L300.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING BLK 120LB 1.233'
Shipping
SSPM4H-L300 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
STA-STRAP® SSPM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
14.75"
Bundle Diameter:
4.00" (101.60mm)
Width:
0.300" (7.62mm)
Length - Actual:
1.233' (375.92mm)