Panduit Corp SSPM2.5HP-L300
Part No.:
SSPM2.5HP-L300
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
SSPM2.5HP-L300.pdf
Description:
CBL TIE LOCKING BLK 120LB 10.10"
Shipping
SSPM2.5HP-L300 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
STA-STRAP® SSPM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Locking
Length - Approximate:
10"
Bundle Diameter:
2.76" (70.00mm)
Width:
0.300" (7.62mm)
Length - Actual:
0.842' (256.54mm, 10.10")