NXP USA Inc. SSL5031BDB1207UL
Part No.:
SSL5031BDB1207UL
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
LED Driver Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
SSL5031BDB1207UL.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR SSL5031BTS
Shipping
SSL5031BDB1207UL Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
GreenChip™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Current - Output / Channel:
205mA
Outputs and Type:
1 Non-Isolated Output
Voltage - Output:
40V
Features:
Voltage - Input:
120VAC