Sensata Technologies, Inc. SSF67B50B200PM12
Part No.:
SSF67B50B200PM12
Datasheet:
SSF67B50B200PM12.pdf
Description:
DL LVL FLOATSW 227MM TOTAL L
Shipping
SSF67B50B200PM12 Specifications
Series:
SSF67PM12
Output Type:
Switch (2) (Dual Float)
Output Configuration:
SPST-NC, SPST-NC
Current:
600 mA
Switch Actuation Level:
1.969", 7.874" (50mm, 200mm)
Operating Temperature:
135°C
Voltage Rating:
120VDC, 250VAC