Sensata Technologies, Inc. SSF67B50B200
Part No.:
SSF67B50B200
Datasheet:
SSF67B50B200.pdf
Description:
2 LEVEL SWITCH IN SS 316 25VA P
Shipping
SSF67B50B200 Specifications
Series:
SSF67
Output Configuration:
SPST-NC, SPST-NC
Switch Actuation Level:
1.969", 7.874" (50mm, 200mm)
Operating Temperature:
135°C
Voltage Rating:
120VDC, 240VAC