Sensata Technologies, Inc. SSF67B50B150PM12
Part No.:
SSF67B50B150PM12
Datasheet:
SSF67B50B150PM12.pdf
Description:
DL LVL FLOATSW 177MM TOTAL L
Shipping
SSF67B50B150PM12 Specifications
Series:
SSF67PM12
Output Configuration:
SPST-NC, SPST-NC
Current:
600 mA
Switch Actuation Level:
1.969", 5.906" (50mm, 150mm)
Operating Temperature:
135°C
Voltage Rating:
120VDC, 250VAC