Sensata Technologies, Inc. SSF67A50A100PM12
Part No.:
SSF67A50A100PM12
Datasheet:
SSF67A50A100PM12.pdf
Description:
DL LVL FLOATSW 127MM TOTAL L
Shipping
SSF67A50A100PM12 Specifications
Series:
SSF67PM12
Output Type:
Switch (2) (Dual Float)
Output Configuration:
SPST-NO, SPST-NO
Current:
600 mA
Switch Actuation Level:
1.969", 3.937" (50mm, 100mm)
Operating Temperature:
135°C
Voltage Rating:
120VDC, 250VAC