Ampco Safety Tools SS-3/8D25MM
Part No.:
SS-3/8D25MM
Manufacturer:
Ampco Safety Tools
Category:
Sockets, Handles
Package:
Datasheet:
SS-3/8D25MM.pdf
Description:
SOCKET IMPACT 6 POINT 25MM 1.3"
Shipping
SS-3/8D25MM Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampco Safety Tools
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Tool Type:
Socket, Impact
Tip Type:
6 Point Socket
Size:
25mm
Drive Size:
3/8"
Length:
1.30" (33.0mm)