Ampco Safety Tools SS-1D38MM
Part No.:
SS-1D38MM
Manufacturer:
Ampco Safety Tools
Category:
Sockets, Handles
Package:
Datasheet:
SS-1D38MM.pdf
Description:
SOCKET 6 POINT 38MM 2.56"
Shipping
SS-1D38MM Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampco Safety Tools
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Tool Type:
Socket
Tip Type:
6 Point Socket
Size:
38mm
Drive Size:
1"
Length:
2.56" (65.0mm)