Ampco Safety Tools SS-1/2D15/16
Part No.:
SS-1/2D15/16
Manufacturer:
Ampco Safety Tools
Category:
Sockets, Handles
Package:
Datasheet:
SS-1/2D15/16.pdf
Description:
SOCKET 6 POINT 15/16" 1.5"
Shipping
SS-1/2D15/16 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Ampco Safety Tools
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Tool Type:
Socket
Tip Type:
6 Point Socket
Size:
15/16"
Drive Size:
1/2"
Length:
1.50" (38.1mm)