SolidRun LTD SRM6828S00D512E016P01CE
Part No.:
SRM6828S00D512E016P01CE
Manufacturer:
SolidRun LTD
Category:
Single Board Computers (SBCs)
Package:
Datasheet:
SRM6828S00D512E016P01CE.pdf
Description:
SBC 1.6GHZ 2 CORE 512MB RAM
Shipping
SRM6828S00D512E016P01CE Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
SolidRun LTD
Series:
ClearFog
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Core Processor:
ARMADA A388, ARM Cortex-A9 Dual
Speed:
1.6GHz
Number of Cores:
2
Power (Watts):
Cooling Type:
Size / Dimension:
10.039" x 4.134" (255.00mm x 105.00mm)