SolidRun LTD SRM6828S00D01GE016B03CH
Part No.:
SRM6828S00D01GE016B03CH
Manufacturer:
SolidRun LTD
Category:
Single Board Computers (SBCs)
Package:
Datasheet:
SRM6828S00D01GE016B03CH.pdf
Description:
SBC 1.6GHZ 2 CORE 1GB/0GB RAM
Shipping
SRM6828S00D01GE016B03CH Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
SolidRun LTD
Series:
ClearFog
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Core Processor:
ARMADA A388, ARM Cortex-A9 Dual
Speed:
1.6GHz
Number of Cores:
2
Power (Watts):
Cooling Type:
Heat Sink
Size / Dimension:
3.937" x 2.756" (100.00mm x 70.00mm)