Littelfuse Inc. SRJ6018D1RP
Part No.:
SRJ6018D1RP
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
SCRs
Package:
Datasheet:
SRJ6018D1RP.pdf
Description:
SCR 600V 18A TO252
Shipping
SRJ6018D1RP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Off State:
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):
Voltage - On State (Vtm) (Max):
Current - On State (It (AV)) (Max):
Current - On State (It (RMS)) (Max):
Current - Hold (Ih) (Max):
Current - Off State (Max):
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):