Bourns Inc. SRF3216-261Y
Part No.:
SRF3216-261Y
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
SRF3216-261Y.pdf
Description:
CMC 300MA 2LN 260 OHM SMD
Shipping
SRF3216-261Y Specifications
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package/Case:
Horizontal, 4 PC Pad
Filter Type:
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
260 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
DC Resistance (DCR) (Max):
300mA
Voltage Rating - DC:
450mOhm
Voltage Rating - AC:
50V
Operating Temperature:
Ratings:
-55°C ~ 125°C