Antenova SRF2W021-100
Part No.:
SRF2W021-100
Manufacturer:
Antenova
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
SRF2W021-100.pdf
Description:
RF ANT 2.4GHZ/5.4GHZ FLAT PATCH
Shipping
SRF2W021-100 Specifications
Manufacturer:
Antenova
Series:
Amoris
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
WiFi
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):
2.4GHz, 5.4GHz
Frequency Range:
2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz
Antenna Type:
Flat Patch
Number of Bands:
2
VSWR:
1.7
Return Loss:
-14dB, -10dB
Gain:
2.8dBi, 5.1dBi
Power - Max:
Features:
Cable - 100mm
Termination:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Adhesive
Height (Max):
0.006" (0.15mm)