Bourns Inc. SRF0905A-501Y
Part No.:
SRF0905A-501Y
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
SRF0905A-501Y.pdf
Description:
CMC 500UH 1A 2LN SMD AEC-Q200
Shipping
SRF0905A-501Y Specifications
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package/Case:
Horizontal, 4 PC Pad
Filter Type:
Signal Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
1 kOhms @ 1 MHz
Current Rating (Max):
500 µH @ 100 kHz
DC Resistance (DCR) (Max):
1A
Voltage Rating - DC:
150mOhm
Voltage Rating - AC:
80V
Operating Temperature:
Ratings:
-40°C ~ 105°C