Bourns Inc. SRF0905-100Y
Part No.:
SRF0905-100Y
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
SRF0905-100Y.pdf
Description:
CMC 10UH 1.6A 2LN 200 OHM SMD
Shipping
SRF0905-100Y Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package/Case:
Horizontal, 4 PC Pad
Filter Type:
Signal Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
200 Ohms @ 20 MHz
Current Rating (Max):
10 µH @ 1 kHz
DC Resistance (DCR) (Max):
1.6A
Voltage Rating - DC:
80mOhm
Voltage Rating - AC:
80V
Operating Temperature:
Ratings:
-40°C ~ 105°C