TE Connectivity Laird SR2405135D48RBN
Part No.:
SR2405135D48RBN
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
SR2405135D48RBN.pdf
Description:
RF ANT 2.4GHZ SECTR CAB CHAS 48"
Shipping
SR2405135D48RBN Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
WiFi
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band):
2.4GHz
Frequency Range:
2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type:
Sector
Number of Bands:
1
VSWR:
1.5
Return Loss:
Gain:
5dBi
Power - Max:
25 W
Features:
Cable - 1.2m
Termination:
RP-BNC
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Height (Max):
2.008" (51.00mm)