Advantech Corp SQF-C25V4-240G-ECE
Part No.:
SQF-C25V4-240G-ECE
Manufacturer:
Advantech Corp
Category:
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
Package:
Datasheet:
SQF-C25V4-240G-ECE.pdf
Description:
SQF PCIE/NVME U.2 2.5" SSD 920 2
Shipping
SQF-C25V4-240G-ECE Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Advantech Corp
Series:
SQF-C25 910C
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Memory Size:
240GB
Memory Type:
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC)
Form Factor:
2.5"
Speed - Read:
3.0GB/s
Speed - Write:
1GB/s
Voltage - Supply:
12V
Type:
NVMe
Current - Max:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Weight:
Size / Dimension:
100.20mm x 69.85mm x 15.00mm