STMicroelectronics SPZB32W1A2.1
Part No.:
SPZB32W1A2.1
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
RF Transceiver Modules and Modems
Package:
Module
Datasheet:
SPZB32W1A2.1.pdf
Description:
RF TXRX MOD 802.15.4 CHIP SMD
Shipping
SPZB32W1A2.1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
Package/Case:
Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
RF Family/Standard:
Protocol:
Zigbee®
Modulation:
Frequency:
2.4GHz
Data Rate:
Power - Output:
3dBm
Sensitivity:
-95dBm
Serial Interfaces:
I2C, JTAG, SPI, UART
Antenna Type:
Integrated, Chip
Utilized IC / Part:
STM32W
Memory Size:
128kB Flash, 8kB RAM
Voltage - Supply:
2.1V ~ 3.6V
Current - Receiving:
28mA
Current - Transmitting:
32mA
Mounting Type:
Surface Mount
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C